Kırşehir Kılıçdaroğlu Gönüllüleri Koordinatörü Gökhan Akkuş’tan Kırşehir’deki seçmenlere çağrı:

 

“21 yıldır içinde bulunduğumuz yoksulluğa ve karanlığa dur demeliyiz”

 

14 Mayıs seçimlerinde 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermek için gece gündüz çalışan Kırşehir Kılıçdaroğlu Gönüllüleri Koordinatörü Gökhan Akkuş, Kırşehir halkını Pazar günü yapılacak seçimlerde sandığa davet etti.

Gökhan Akkuş, yaptığı açıklamada Kırşehir “14 Mayıs'ta sandıklarda 21 yıldır süre gelen, halkını görmezden gelen bu iktidara 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vererek adil, demokratik ve hakça bir düzeni birlikte inşa edeceğiz” dedi.

15 Mayıs sabahında Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığında, ekonomiden demokrasiye, adaletten güvenlik politikalarına kadar her alanda yapacağı köklü yeniliklerle herkesin hakkını aldığı refah içinde, zengin, adil ve demokratik bir Türkiye’yi birlikte kuracaklarını belirten Gökhan Akkuş, gazetemize yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Saygı Değer Hemşerilerimiz,

“Şurada seçimlere 2 gün kaldı. 14 Mayıs Pazar günü sandıklara gidecek, memleketimizin ve milletimizin geleceğini tayin edeceğiz. Bu vesile ile ne olursa olsun sandıklara gidilmeli, ülkenin 21 yıldır içinde bulunduğu yoksulluğa ve karanlığa dur demeliyiz.

“Kılıçdaroğlu Gönüllüleri olarak uzun zamandır sahalardayız. Köy köy, kasaba kasaba, sokak sokak şehrin dört bir yanını gezdik, 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun selamlarını halkımıza ilettik. Halkımızın talep ve sıkıntılarını da yerinde dinleyerek, sorunları anında 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu'na ilettik.

“Değerli hemşerilerimiz, inşallah 15 Mayıs sabahında Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığında, Ekonomiden demokrasiye, adaletten güvenlik politikalarına kadar her alanda yapacağımız köklü yeniliklerle herkesin hakkını aldığı refah içinde, zengin, adil ve demokratik bir Türkiye’yi birlikte kuracağız.

“Kalıcı yaz saati uygulamasına son verilecek.

“Kızılay ticarethane olmayacak.

“Esnaf Bakanlığı kurulacak.

“4-5 yerden maaş alma dönemi bitecek.

“Çiftçilerin ve balıkçıların kredi faizleri silinecek.

“Kamuda personel alımında mülakat uygulamalarına son verilecek. Yazılı ve sözlü sınavda en yüksek puan alandan başlamak üzere liyakat esaslı alımlarının yapılması sağlanacak.

“Cumhuriyetin yüzüncü yılında 100 bin öğretmen ataması yapılacak, köylerimiz yeniden okullarına kavuşacak.

“Devlet okullarındaki evlatlarımıza beslenme desteği başlatılacak.

“KHK ile kamudan çıkarılan ancak haklarında adli bir süreç işletilmeyen, soruşturmalarda takipsizlik kararı verilen ya da haklarında beraat kararı verilenler için iade süreci başlatılacak.

"İşsiz gençler" olgusunun yerine "üreten gençlik" gelecek, hem tarımsal üretim artacak hem de gençler ve kadınlar kazanacak.

“Kamu Özel İşbirliği projelerinde dolar avro bazlı soyguna son verilecek. Yükümlülükler TL’ye çevrilecek.

“418 milyar dolar bu milletin cebine konulacak.

“Uyuşturucu baronlarının evlatlarımızı zehirlemesine izin verilmeyecek.

“Milletin Meclisi’nin, milletin kör kuruşunun hesabını sorması sağlanacak.  Ayrıca ihale vurgunları ve hak ihlalleri ile ilgili olarak Devlet Denetleme Kurulu da harekete geçirilecek.

“Aile Destekleri Sigortası Kanunu yürürlüğe konacak. İnsan onuruna yakışan bir sosyal yardım sistemi kurulacak. Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek. Bu topraklarda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek.

“Kamuda israfa son vereceğiz. İsrafı önleme Saray’dan başlayacak. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Çankaya Köşkü’ne taşınacak. 16 uçaklı bir Cumhurbaşkanı olmayacak. Devleti yöneten, israfı itibar olarak görmeyecek. Cumhurbaşkanı yaşayış tarzı itibariyle topluma örnek olacak.

Kırşehir TSO Türk Mutfağı Haftası etkinliğine katıldı Kırşehir TSO Türk Mutfağı Haftası etkinliğine katıldı

“Katar ordusuna peşkeş çekilen Sakarya’daki Tank-Palet Fabrikası geri alınıp, Mehmetçiğimize iade edilecek.

“Maraş merkezli depremlerde yetersizliği görülen afet yönetim sistemi, kurulacak Şehircilik ve Afet Yönetimi Bakanlığı bünyesinde yeniden yapılandırılacak.

“Kentsel dönüşümde merkezi idare ve yerel yönetimlerin tam uyumlu işbirliği için çalışma başlatacağız.

“Tarım ve Orman Bakanlığı, “Tarım ve Gıda Güvenliği Bakanlığı” adıyla yeniden yapılandırılacak. Yaşanan gıda enflasyonunun, pahalılığın önüne geçmek için acil eylem planı hazırlanacak.

“Arpa, buğday, et stratejik sektördür. Devlet üreticisi ile rekabet etmeyecek, uluslararası kartellerin üreticinin alın terini sömürmesine izin vermeyeceğiz.

“Süleyman Şah Türbesi vatan toprağına geri getirilerek.

“Siyasi Ahlak Kanunu çıkarılacak. Siyaset kirlilikten arındırılacak. Beytülmale kirli ellerin uzanmasına izin verilmeyecek.

“Patron sizsiniz sevgili hemşerilerimiz, 14 Mayıs'ta sandıklarda 21 yıldır süre gelen, halkını görmezden gelen bu iktidara 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vererek adil, demokratik ve hakça bir düzeni birlikte inşa edeceğiz. Birlikte başaracağız.”  (HABER: AYHAN CEYLAN)