Aralarında Kırşehir'in de olduğu 31 ilde geniş çaplı operasyon düzenlendi. Zehir tacirlerine yönelik Kırşehir ile birlikte 31 ilde 'Narkogüç' operasyonu düzenlendi, 208 şüpheli gözaltına alındı.

208 şüpheli yakalanırken, şüphelilerle birlikte 247,5 kg Skank, 6,5 kg Esrar, Muhtelif miktarda eroin, bonzai, Metamfetamin ve uyuşturucu hap, 15 tabanca, 3 tüfek ve nakit para ele geçirildi.

Kırşehir'de DEAŞ operasyonu: 3 gözaltı  Kırşehir'de DEAŞ operasyonu: 3 gözaltı 

Yapılan operasyona 315 ekip, 944 personel, 2 hava aracı ve 35 narkotik dedektör köpek katıldı. 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, aralarında Kırşehir'in de olduğu Narkogüç operasyonuyla ilgili yaptığı açıklamada; 

"Aydın, İstanbul, Malatya, Bitlis, Ankara, Samsun, Adana, Gaziantep, Antalya, İzmir, Şanlıurfa, Kırklareli, Sakarya, Tekirdağ, Hatay, Osmaniye, Balıkesir, Düzce, Niğde, Yalova, Muğla, Elazığ, Ordu, Bilecik, Karaman, Denizli, Kırşehir, Sinop, Zonguldak, Diyarbakır ve Çankırı’da zehir tacirleriyle uyuşturucu madde suçlarından aranan şahıslara yönelik düzenlenen operasyonlara, 315 ekip, 944 personel, 2 hava aracı ve 35 narkotik dedektör köpek katıldı.

247,5 kg Skank, 6,5 kg Esrar, Muhtelif miktarda eroin, bonzai, Metamfetamin ve uyuşturucu hap, 15 tabanca, 13 tüfek ve nakit para ele geçirildi. 208 şüpheli şahıs yakalandı.  Operasyonu gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Uyuşturucu satıcılarının başta gençlerimiz olmak üzere toplumumuzu zehirlemelerine izin vermeyeceğiz. Uyuşturucu ile mücadelemiz kararlılıkla devam edecek” ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)