Büyük umutlarla başladığımız, acısıyla, tatlısıyla bir yıl daha geride kalırken, Kırşehir olarak kayıp bir yıl olarak değerlendirdiğimiz 2023 yılını pazar günü  uğurlayıp, 2024’e merhaba diyeceğiz.

Her geçen yılın bir önceki yılı arattığı Kırşehir'de, 2023 yılı da boşa geçen bir yıl olarak tarihte yerini alırken, tarihi ve kültürel değerleriyle Kapadokya'nın giriş kapısı olmasına rağmen, turizm payından istenilen oranda yararlanamadı. Organize Sanayi Bölgesi'nin genişletilmesinde henüz sonuç alınamadığı için yeni yatırımcılara yer tahsisi yapılamadı işsizliğin önüne geçilemedi.

2023 yılı ülke genelinde büyük sıkıntılar içinde geçti. Döviz kurundaki ciddi orandaki artış a’dan z’ye bütün ürünlerin fiyatının büyük çapta katlanması, halkın alım gücünün azalmasına neden oldu.

Hatay ve Kahramanmaraş başta olmak üzere 11 ile kapsayan büyük deprem felaketi ülkemiz ekonomisini bütçede tasarrufa gidilmesine, dolayısıyla Kırşehir’de devam yatırımların ötelenmesine ve yavaşlamasına neden oldu.

2024 yılına büyük umutlarla girmek isteyen Kırşehir halkı özellikle iktidar partisi AK Parti’den ve Milletvekili Necmettin Erkan’dan, Vali H. Mete Buhara’dan ve Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu başta olmak üzere tüm daire müdürlerinden, sivil toplum kuruluşlarından çok şeyler bekliyor.

Boğaziçi Üniversitesi lisans programları tanıtım günleri 22 Temmuz'da başlıyor Boğaziçi Üniversitesi lisans programları tanıtım günleri 22 Temmuz'da başlıyor

Tüm dünyada, ülkemizde ve şehrimizde barışın, mutluluğun, hoşgörünün ve adaletin hakim olduğu bir yeni yıl olması dileğimizle 2024 yılının tüm dünya halklarına huzur ve savaşsız günler getirmesini temenni ederiz. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)

Editör: Fahrettin Toker