2015'te Kırşehir kazansın!..

2015’te Kırşehir kazansın!..

2015 YILINA girdik. Hatta ayı bile yarıladık.
Kırşehir olarak 2014 yılını değerlendirirsek, elimize ciddi anlamda bir katkı geçmedi. Yani Kırşehir’de işsizliği ve göçü önleyecek yatırım gelmedi.
İnsanlarımız geleceğinden umutsuz, çaresizce hükümetin yapacağı yatırımlara bakıyor.
2014 yılında bir yerel seçim, bir Cumhurbaşkanlığı seçimi yaşadık.
Kırşehir’e başbakan, bakanlar geldi, gitti…
Bu geliş ve gidişlerde Kırşehir ne kazandı diye kafa yoruyorum, bulamıyorum.
Gelen gitti, Kırşehir rutin yatırımların dışında devletten ciddi bir yatırım alamadı.
Bazı siyasetçilerimiz “okullar yaptırıyoruz, üst geçit yaptırıyoruz, yollarımızı iyileştiriyoruz” diyerek devletin rutin, geçen yıllardan sarkan yatırımlarına sahip çıkıp hem kendilerini, hem de Kırşehir’i avuttular.
Bugün Kırşehir’de sokağa çıkıp “Milletvekilleri Kırşehir’e ne yaptı?” diye sorsanız inanın yüzde 90’ı “hiçbir şey yapmadılar!” diyeceklerdir. Çünkü ben de bu gibi soruları yönelttiğimde bu cevabı alıyorum.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin görev süresi içinde yaptığı hizmetler AK Parti’ye oy olarak döndü de diyebiliriz. Sayın Bahçeci de olmasa Kırşehir demek ki köye dönecekmiş!
Gerçi Sayın Bahçeci ikinci kez göreve seçildi, hemen hemen bir yıl geçmesine rağmen verdiği 40 projeye başlayamadı. Derleme, toplama döneminde sanırım. Kendisiyle görüştüğümüzde seçimlerde söz verdiği 40 projenin hazırlıklarını sürdürüyor. Sanırım bu yıl ve gelecek yıllar bu vaadlerini gerçekleştirir de Kırşehir modern bir kent görünümüne bürünür, bizler ve Kırşehirliler de kendisini hayırla yadederiz.
Yoksa bugün milletvekillerinin hiçbir şey yapamayarak tarihe geçtikleri gibi, unutulur gider.
Evet, 2014 yılında Kırşehir çok şeyler kazanamadı, en büyük kaybı da sanırım iki milletvekilinin küsmeleri idi.
Onlar birbirleriyle küstüler, Kırşehir kaybettiklerine daha çok yenilerini ekledi.Birinin hazırladığı projeye, ya da bakanlıklarda desteğe diğeri engel oldu! Birin ak dediğine, diğeri kara diyerek Kırşehir’e ihanet etti! Hatta öyle haller aldı, memurun kurum içindeki sandalye değişikliğine bile izin vermediler! Herkes bir siyasetçiye sırtını dayayarak günlerini gün ettiler, hatta bunlar iki milletvekilini birbirine düşürdüler!
Bunların kısır çekişmeleri AK Parti İl Teşkilatı’na da yansıdı.
İlçe kongrelerinde herkes bir tarafa çekti, benim adamım, senin adamı boyutuna girdiler.
Milletvekili Muzaffer Aslan her ne kadar bu kavga ve kısır çekişmelerin dışında olmaya özen gösterse de Abdullah Çalışkan ikinci kez seçilmesiyle bilgi ve tecrübesiyle “uzun adam”,  “tek adam” konumunda gördü, İl Başkanıyla, ilçe başkanlarıyla, Belediye Başkanlarıyla, hatta İl Genel ve Belediye Meclisi üyeleriyle küstü, kırıldı!
Öyle oldu ki Kırşehir’e gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç parti merkezini ziyaret ederken, o dışarıda gezelemeyi tercih etti!
İşte Kırşehir böyle bir teşkilat yapısıyla, milletvekili, belediye başkanı yapısıyla kavgalarla, iç çekişmelerle bir yılı daha kayıp yıl olarak geride bıraktı.
2015 yılında dileğimiz bu tür iç çekişmeler olmaz, kavga ve gürültüler olmaz da Kırşehir bir şeyler kazanır diye düşünüyoruz, ama bundan da hiç umutlu değiliz.
Çünkü bu yıl Haziran ayında yeni bir genel seçim var. İktidar partisi AK Parti’de adaylık süreci başladığında neler göreceğiz, ne çalkantılar, ne çekişmeler göreceğiz. Mevcut milletvekilleri aday gösterilecek mi, gösterilmeyecek mi? Gösterilirse hangisi olacak, bunların yerine kimler aday yapılacak? Bunların hepsi merak konusu.
Kısaca Kırşehir olarak 2015 yılından pek umutlu değiliz, bu seçimlerde kim kazanırsa kazansın biz buna bakmıyor, düşünmüyoruz. Biz istiyoruz ki Kırşehir kazansın!..
 
YORUM EKLE