Memleket Partisi Milletvekili Adayı Gülay Baltalık’tan Ulaştırma Bakanı’na tepki:

 

“20 yıldır Kırşehir’i hızlı tren projesi vaadiyle avuttunuz”

Memleket Partisi Kırşehir Milletvekili Adayı Gülay Baltalık, bir televizyon programına katılarak Ankara-Sivas hızlı tren hattının açılış tarihini ve ulaşım sürelerini de açıklayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun sözlerine tepki gösterdi.

Başkan Ekicioğlu’ndan İmamoğlu’na kutlama Başkan Ekicioğlu’ndan İmamoğlu’na kutlama

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun hızlı tren, ilk yerli uydu İMECE ve deprem bölgesindeki çalışmalar hakkında yaptığı açıklamaları değerlendiren Gülay Baltalık, “20 yıldır Kırşehir’i hızlı tren projesi vaadiyle avuttunuz” dedi.

Bakan Karaismailoğlu’nun, dünyanın mega projelerinden biri olarak müjdesini verdiği Ankara-Sivas hattıyla ilgili “1 hafta sonra açıyoruz. 26 Nisan'ı hedefledik” sözlerine karşılık Memleket Partisi Kırşehir Milletvekili Adayı Gülay Baltalık, “Yaklaşık 20 yıldır Kırşehir’i hızlı tren projesi vaadiyle avuttunuz. 14 Mayıs’ta bunun cevabını net bir biçimde alacaksınız” şeklinde tepki gösterdi.

Baltalık, açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Her seçim döneminde AKP iktidarı tarafından Kırşehir’e çılgın proje anlamında hızlı tren, tramvay, havalimanı ve uçuş okulları gibi birçok müjdeler açıklanmış ancak hayalden öte bir arpa boyu başarı sağlanamamıştır. İlk başta Kırşehir’e sözü verilen Aksaray, Niğde, Mersin hattına (Ulukışla) Kırşehir’in de dahil edileceği söylendi. Sonra Ankara-Yozgat ve Kayseri’nin yer aldığı projeye dahil edildiği yalanı uçuruldu. Tabi buda tutmayınca Kırşehir’in; Ankara, Sivas hattı içerisinde yer alacağı söylendi. Yani anlaşıldığı üzere bizim hızlı tren 20 yıldır yön değiştiriyor.

“Bakan Karaismailoğlu’nu buradan açıkça uyarıyorum, yaklaşık 20 yıldır Kırşehir’i hızlı tren projesi vaadiyle avuttunuz. Kırşehir bu projeye de dahil edilmedi. Bizim hızlı tren yine yalan oldu. Kırşehir’e üvey evlat gözüyle bakmaktan usanmadınız. Fakat Kırşehir sizden usandı. 14 Mayıs’ta bunun cevabını net bir biçimde alacaksınız. Hızlı tren projesinde olduğu gibi AK Parti iktidarının yalan makinasını aratmayan çılgın projeleri ve vaatleri şüphesiz Kırşehir halkını çoktan bezdirmiştir.” (HABER: CEMRE BAYRAM)

Editör: Çiğdem Sönmez