Kırşehir Hentbol İl Temsilcisi Özgür Sağkal:

 

“2 hafta boyunca

hentbola doyduk”

SON 2 haftada farklı kategorilerde Genç Kızlar ve Kadınlar 2’nci Lig Play-Off’a ev sahipliği yapan Kırşehir, toplam 26 takımı ağırladı.

Kadem, Kırşehirspor’dan ayrıldı Kadem, Kırşehirspor’dan ayrıldı

Turnuvaların ardından Gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in Spor Muhabiri Salih Hançer’e açıklamalarda bulunan Hentbol Kırşehir İl Temsilcisi Özgür Sağkal, turnuvalar çok güzel geçtiğini ve ilerleyen dönemlerde daha farklı kategorilerle Kırşehirli sporseverlere hentbol heyecanı yaşatmaya devam edeceklerini belirtti.

Kırşehir’de ilk olarak Süper Lig ve 1’inci Ligi’nde mücadele eden takımların sporcuları olan Genç takımlarına ev sahipliği yaptıklarını söyleyen Özgür Sağkal, “24 Nisan’da ilk olarak Kırşehir’de Genç takım maçlarıyla başladık. Gençler kategorisinde 15 takımı Kırşehir’de misafir ettik. Birçok otel ve Kırşehir esnafına takımların büyük katkısı oldu. Takımların tamamı şehrimizi çok beğendi ve buda bizleri çok mutlu etti. Sonuçta gelen takımlarda oynanan çoğu sporcular Süper Lig oyuncusu. Böylesine üst düzey bir organizasyona ev sahipliği yapmak bizleri son derece mutlu etti. Turnuva boyunca maçlarımıza seyirciler geldi. Medya desteğimiz oldu. Bu medya desteğinde şüphesiz en büyük pay Çiğdem Gazetesi Spor Muhabiri Salih Hançer kardeşimizin oldu. Bizleri kırmayıp maçlarımızın neredeyse tamamına gelerek çektiği fotoğraflara bizlerin yanında oldu. Emekleri için tekrar teşekkür ederim. Salih Hançer kardeşimizi de tabiî ki unutmadık ve gençler kategorisinde kupa töreninde Hentbola emeklerinden dolayı plaket takdim ettik. Gençler kategorisinden sonra Kadınlar 2’nci Lig Play-Off maçları da Kırşehir’de oynandı. 2’nci Ligden ise toplam 12 takıma ev sahipliği yaptık. Çok çekişmeli ve heyecanı yüksek karşılaşmalar 2’nci Lig Play-Off maçlarında da oynandı. Buraya gelen tüm takımlara yeni sezonda başarılar dilerim. Gerçekten son 2 hafta boyunca hentbola Kırşehirli sporseverleri doyurduk. Tabiki bizleri yanında olan Kırşehir Belediyesi’ne de teşekkür ederiz. Yapılan faaliyetlerde onlarında bizlerin yanında olması gücümüze güç kattı. Artık Kırşehir hentbol sporunu kabullenmiş ve futbolun ardından hentbolda da adını duyuran bir spor branşımız oldu. Kırşehir Belediyespor’da 1’inci Ligi’nden Zonguldak gruplarında Süper Lige çıkma mücadelesi verecek. Takımımıza yürekten başarılar diliyoruz. Hentbol Süper Ligi Kırşehir’e çok yakışacak. Sözlerimin başında da belirttiğim gibi 2 hafta boyunca Kırşehir hentbola doydu. Artık böyle organizasyonları sık sık ilimize almaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. (HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)