Eğitim Bir Sen Başkanı  Yavuz’dan bayram mesajı Eğitim Bir Sen Başkanı Yavuz’dan bayram mesajı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi tarafından ve Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediyesi, Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kırşehir Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğünün katkılarıyla, PETLAS, MEPAŞ ve Badem Pınarı Sponsorluğunda düzenlenen 1. Cacabey Uzay ve Bilim Şenliği coşkulu bir katılımın ardından sona erdi.

Cacabey Meydanı’nda başlayan ve ilimizin kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi birimlerinin stantlarının yer aldığı 1. Cacabey Uzay ve Bilim Şenliği vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Kırşehirli vatandaşlar ve çevre illerden yoğun ilgi gören Cacabey Uzay ve Bilim Şenliğinde; Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü Çocuk Korosu ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü sahne aldı. Stantlarda çocuklara yüz boyama, engelli yürüyüş alnında yürüme deneyimi, güneş teleskobunda gözlem gibi etkinlikler gerçekleştirildi.

Yüzyıllar önce uzay ve gök bilimi alanındaki ilk çalışmaların Cacabey tarafından ilimizde yaptırılan Cacabey Gözlem Evi Medresesi’nde gerçekleştirilmesiyle Kırşehir, uzay ve gök biliminin merkezi oldu. Uzay ve gök bilimi çalışmalarının merkezi olan Kırşehir’de, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Cacabey Uzay ve Bilim Şenliklerini geleneksel hale getirerek her yıl gerçekleştirecek.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin 1. Cacabey Uzay ve Bilim Şenliğinin gördüğü ilgiden memnuniyetlerini dile getiren Rektör Karahocagil, bu etkinliği gelenekselleştireceklerini kaydetti. Cacabey Uzay ve Bilim Şenliğinin önümüzdeki yıllarda da coşkuyla kutlanması temennisinde bulunan Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, şenliğe katkı sunan Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediyesi, Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kırşehir Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü ile şenliğe destek veren PETLAS, MEPAŞ, Badem Pınarı, Kırşehir Şeker Fabrikası ve TutguGıda şirketlerine teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)

 

Editör: Ayhan Ceylan