Vali H. Mete Buhara’dan 19 Mayıs mesajı:

 

“19 Mayıs Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden sürecin en önemli dönüm noktasıdır…”

Vali H. Mete Buhara, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'da başlatılan bağımsızlık mücadelesi Kurtuluş Savaşı'nın ilk adımı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden sürecin en önemli dönüm noktası olmuştur” diyen Vali H. Mete Buhara, yayınladığı 19 Mayıs mesajında şunları ifade etti:

“19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 104. yıl dönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'da başlatılan bağımsızlık mücadelesi Kurtuluş Savaşı'nın ilk adımı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden sürecin en önemli dönüm noktası olmuştur. Bu tarihin Gençlik ve Spor Bayramı olarak kabul edilmesi geleceğimizin teminatı olan gençlerimize duyulan güvenin ve onlara verilen büyük sorumluluğun da göstergesidir.

Türkiye'den 4 ayda yaklaşık 3,9 milyon dolarlık hamsi ihraç edildi Türkiye'den 4 ayda yaklaşık 3,9 milyon dolarlık hamsi ihraç edildi

“Vatanımızı canından üstün tutan ecdadımızın verdiği büyük mücadeleler ve fedakarlıklar sonucu kurulan cumhuriyetimiz, istikbale yönelik hedefleri olan milli birlik ve beraberliğimize, milli değerlerimize sahip çıkan bir nesile emanettir ve bu nesil güçlü Türkiye'nin en büyük güvencesidir. Gençlerimizin tarihimizden ve değerlerimizden aldığı güç ve ilhamla ülkemizi hep daha güzel yarınlara taşımak için gayret edeceğine olan inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, milli mücadele kahramanlarımızı, Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.” (HABER MERKEZİ)