Kırşehir Türk Ocağı Başkanı Süleyman Doğan:

 

“19 Mayıs ateşi sönmemiştir, o heyecan hâlâ diridir”

Kırşehir Türk Ocağı Başkanı Süleyman Doğan, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

19 Mayıs’ı Türk Gençliğine armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yâd eden Başkan Süleyman Doğan, mesajında şunları ifade etti:

“Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, Ulusumuzun onur mücadelesinin başladığı, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı gün olan 19 Mayıs 1919’da Milli Mücadele’nin ilk adımının atılması, bağımsızlığımızın sağlanması ve kurulacak yeni Türk devletinin muassır medeniyetler seviyesine çıkma arzusu ve hevesi vardı.

“Tarihini bilen, özüne sahip çıkan ve bunu nesilden nesile aktarmayı başaran milletler tarihin sonuna kadar var olmayı başaracak olan milletlerdir. Bu nedenledir ki, Türkler, tarihin bilinen ilk zamanlarından beri millet olarak vardır ve kıyamete kadar da varlığını koruyacaktır.

“Türklük gurur ve şuuru İslam ahlak ve fazileti ile dolu, ahlâklı ve erdemli, manevî ve kültürel değerlerimizi sahiplenen, ülkesine ve ailesine karşı sorumluluklarının farkında olan; Türkiye’yi çağdaş uygarlık düzeyine ulaştıracak bilgi, beceri ve donanımıyla, fikri hür, vicdanı hür, insan sevgisine sahip gençliğimizin üstesinden gelemeyeceği hiçbir zorluk ve engel yoktur.

19 Mayıs ateşi sönmemiştir, hâlâ diridir, o heyecan ve şevk Türk Gençliğinde dipdiri vaziyette bulunmaktadır Vatanımızın birliği ve bütünlüğü uğruna kurtuluş mücadelesinin başladığı bu çok anlamlı günün yıldönümünde, büyük Türk Milletinin ve geleceğimizin teminatı gençlerimizin bayramını kutluyorum.

Kırşehir’de ihracatta azaldı, ithalatta Kırşehir’de ihracatta azaldı, ithalatta

Bu duygu ve düşüncelerle Türk Ocakları Kırşehir Şubesi olarak bu eserin mimarı Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve kurucu kahramanları ve aziz şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum. Ne mutlu TÜRKÜM diyene!!!” (HABER MERKEZİ)