Kırşehir Valisi H.Mete Buhara, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Vali Buhara yayınladığı mesajında; "Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde millet olarak zor şartlar altında başlattığımız kurtuluş mücadelesinin, yaktığımız bağımsızlık meşalesinin 105. yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 

Milletvekili Erkan’ın talebiyle bir okulumuz daha proje okul oldu Milletvekili Erkan’ın talebiyle bir okulumuz daha proje okul oldu

19 Mayıs, “Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!” diyen kahraman milletimizin yeniden dirilişinin, ayağa kalkışının; esarete ve mandaya karşı bağımsızlık mücadelesini başladığı gündür.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.” diyerek bu büyük mirası gençlere emanet etmiştir.

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, ülkemizi yarınlara taşıyacak olanlar genç nesillerdir. Bu anlayışla Mustafa Kemal Atatürk, “en büyük eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk gençliğine emanet etmiş, yine bu onurlu mücadelenin başlangıcı olan 19 Mayıs tarihini ise “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak gençlerimize armağan etmiştir.  

Ülke olarak gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesine büyük önem veriyor, onların yüksek ideallere sahip, özgür düşünceli, milli ve manevi değerlerine bağlı, araştıran, üreten ve ülkemizin kalkınmasında öncü nesiller olmalarını amaçlıyoruz.

Gençlerimizin değişimin anahtarı, gelişmenin itici gücü olarak, milletimize, ülkemize ve insanlığa karşı sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirerek Türkiye’yi geleceğe taşıyacağına yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum" ifadelerini kullandı. 

(HABER MERKEZİ)

Editör: Fahrettin Toker