Kırşehir’deki kutlamalar yıllar sonra Ahi Stadı’nda gerçekleştirilecek…

 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

 “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız. Geleceğin ümidi ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktir” Mustafa Kemal ATATÜRK”

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 105. yıl önce Milli Mücadele Hareketi'ni başlatmak üzere Samsun'a çıktığı gün olan 19 Mayıs 1919 ve gençlere armağan ettiği Gençlik ve Spor Bayramı, Pazar günü tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir'de de coşkulu törenlerle kutlanacak.

Yurdun dört bir yanında olduğu gibi Büyük Önder Atatürk'ün bir asır önce Ulusal Kurtuluş Mücadelesini başlatmak üzere Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıktığı ve laik Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini attığı 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları 19 Mayıs Pazar günü saat 09.30'da  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce Cacabey Meydanı'ndaki Atatürk Anıtına Çelenkler sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başlayacak.

Saat 09.40'da Cacabey Meydanı-Ahi Stadyumu güzergahından Gençlik Yürüyüşü yapılarak kutlama alanına geçilecek. Saat 09.55'de AFAD-Şehir Kemal Alca Caddesi-Nasuhdede Caddesi-Stadyum İtfaiye giriş kapısı güzergahında Gençlik Koşusu gerçekleştirilecek.

Kırşehir MEPAŞ yeni binasına taşındı… Kırşehir MEPAŞ yeni binasına taşındı…

         19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamalar yıllar sonra Ahi Stadı’nda yapılacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayacak törende günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, halk oyunu gösterileri, karate/kata sportif gösterileri sunulacak. Ata’ya şiirlerin okunmasının ardından tekvando-okçuluk, cimnastik sportif gösterileri sunulacak.

Ahi Stadındaki kutlamalar Kırşehir Karma yöre halk oyunları gösterisiyle son bulacak. Saat 20.00'de Valilik önü ile Cacabey Meydanı arasında gerçekleştirilecek fener alayı ile 19 Mayıs kutlamaları sona erecek.

Öte yandan Gençlik Haftası programı 20 Mayıs Pazartesi günü Cacabey Gençlik Merkezinde “Bağımlılıkla Mücadele Farkındalık Sergisiyle”sona erecek. (HABER: FAHRETTİN TOKER)