KESOB Başkanı Öztürk’ten

“18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” Mesajı

           

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (KESOB) Bahamettin Öztürk, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Türk Milleti’nin Çanakkale Zaferi’ni bize armağan edenleri asla unutmadığını ve unutmayacağını belirten KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, mesajında şunları ifade etti:

“Türk Milleti, tarih boyunca bağımsızlığından hiçbir zaman ödün vermemiş, bunu bir yaşam tarzı olarak benimsemiştir. 18 Mart 1915’te elde edilen Çanakkale Zaferi ile milletimiz onurlu duruşunu bütün dünyaya göstermiştir. Bu onurlu mücadele, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale şehitlerine yazdığı şiirinde de vurguladığı gibi, tarihe sığmayacak kadar büyüktür. Bu zafer, milletimizin kahramanlığı, azmi, iradesi, cesareti ve vatan sevgisinin yanı sıra, harp meydanında bile düşmanından esirgemediği merhametini ve şefkatini de tüm insanlığa örnek olacak şekilde ortaya koymuştur. Tarihimiz boyunca vatan ve istiklal uğruna canlarını hiç düşünmeden veren kahraman şehitlerimiz ve bu uğurda yaralanan fedakâr gazilerimizin emaneti ülkemize aynı şuurla sahip çıkmak ve onu daha ilerilere taşımak da milletçe görevimizdir. Bu düşüncelerle Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” (HABER MERKEZİ)