Şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz…

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığında büyük bir başarı ile taçlanan Çanakkale Zaferi her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Türk askeri tarihinin en büyük zaferlerinden biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin bu yıl 108. yıl dönümünü nedeniyle Kırşehir’deki törenler yarın saat 10.30’da Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ne çelenk sunumu ile başlayacak. Valilik, Belediye, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Kırşehir Şubesi, Kırşehir Şehit Aileleri Derneği, Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği Başkanlığı’nın çelenk koymalarının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okunacak. Vali H. Mete Buhara ya da Vekili Şehitlik Ziyaret Defterini imzalamasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılacak. Şehitlerimizin ruhuna Kuran-ı Kerim okunması ve dua yapılmasının ardından tören şehitliğin ziyaret edilmesi ile sona erecek.

Çanakkale Zaferimizin 108. Yıldönümü anma programı çerçevesinde Kırşehir’deki Şehit Aileleri Dernekleri ile şehit aileleri ziyaret edilecek.

14-21 Mat tarihleri arasında Kırşehir İl Müftülüğü tarafından aziz şehitlerimiz ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız ruhuna hatim ve mevlid-i şerif okutulacak.

Hafta içerisinde şehit aileleri ziyaret edilecek, Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda Şehitlik ve Gazilik konulu konferansları düzenlenecek. (HABER: BEYHAN BALLI)