Kırşehir’de rastgele yerde kurban kesimine izin yok! Kırşehir’de rastgele yerde kurban kesimine izin yok!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu tahminini açıkladı. Bugün öğleden sonra ise Kırşehir ile birlikte bazı illerde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak bekleniyor. Kuvvetli sağanak beklenen 18 il için sarı kodlu uyarı yapıldı.
Yağışların Kırşehir, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Afyonkarahisar, Konya, Çorum, Bolu’nun güney ve doğusu, Karabük'ün güney kesimleri, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Bayburt çevreleri ile Rize ve Artvin illerinin iç kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
Kırşehir Valiliği ise yapılan son meteorolojik değerlendirmenin ardından uyarılarda bulunarak bilgilendirmelerde bulundu. Kırşehir Valiliği tarafından yapılan duyuruda; "Bugün öğleden sonra Kırşehir çevrelerinde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte oluşması muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli
olunmalıdır" ifadelerine yer verildi.
 

Muhabir: FAHRETTİN TOKER