Kırşehir Ahi Evran Gençlik Kampı, 13 ilden 400'ün üzerinde Gençlik Merkezleri GENÇLİG Bölge Şampiyonası’na da ev sahipliği yaptı.

Nisan ayı içerisinde birçok spor dalında binlerce sporcuyu ağırlayacak olan Kırşehir, Gençlik Merkezleri Bölge Şampiyonası’na da ev sahipliğinde 400’ün üzerinde sporcu ve antrenörün katılımı ile gerçekleştirildi.

Bölge Şampiyonası’na 13 ilden (Eskişehir, Konya, Aksaray, Ankara, Çankırı, Karaman, Niğde, Sivas, Yozgat, Kayseri, Kırıkkale, Nevşehir ve Kırşehir) gelen sporcular kıyasıya yarıştılar. 

Bugün saat 11.00’de yapılan seremoninin ardından start alann müsabakalarda masa tenisi, basketbol ve futbol branşında düzenlenen bölge şampiyonasına ilişkin açıklamalarda bulunan Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, üç ayrı branşta 13 ilden 400’ün üzerinde sporcu ve antrenörün Kırşehir’de ağırlandığını söyleyerek, "Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ilk defaya mahsus yapmış olduğu gençligde İç Anadolu Bölge Şampiyonası'na ev sahipliği yapmanın mutluluğu ve gururu içerisindeyiz. Bugün sadece sportif turnuvalar değil, bulunmuş olduğumuz Ahi Evran Gençlik Kampı'nda organizasyonları ve müsabakaları beraberce yaparak Gençlik ve Spor Bakanlığımızın sportif ve kültürel anlamda gençlik tarafından yapmış olduğu çalışmalara da şahit olmuş olacağız. Ahi Evran Gençlik Kampı 35 dönemde yaklaşık 9 bin 500 gencimizi bu sene bu kampta ağırlayacağız. Çocuklarımız ve gençlerimiz bu kampı görmüş oldular. İnşallah onlarda online başvurular açıldığında kampçı gençlerimiz olarakta misafir etmiş olacağız. Futbol ve 3x3 basketbolu kampımızda yaparken de masa tenisini de Kaman Spor Salonu'nda yapmış olacağız. Tüm sporcularımıza başarılar diliyoruz" dedi.

Gençlik Merkezleri GENÇLİG Bölge Şampiyonası Proje Sorumlusu Şenol Karakaya ise açıklamasında, "Burada hep birlikte vakit geçireceğiz. Burada spor branşlarında bir çok alanda turnuvalar düzenlenecek. İlerde belki burası yetenekli sporcuların doğduğu bir yer olacak. Hep birlikte güzel vakit geçirmemizi temenni ediyor, başarılar diliyorum" diye konuştu.

Masa tenisi turnuvası için Sivas'tan gelen Nisa Şeker (21), "Masa tenisi turnuvası için buraya geldim. Kırşehir'i çok sevdik. Baya güzel ve ilgililer. Sivas'ta bu turnuvalar için haftanın 6 günü antrenman oluyor genelde. Maçlar düzenleyerek çok sıkı çalıştık. Bugün de kazanacağımızı düşünüyoruz, kendimize güveniyoruz" ifadelerini kullandı.

Okul Sporları Masa Tenisi Küçükler Türkiye Şampiyonası, Kırşehir'de başladı Okul Sporları Masa Tenisi Küçükler Türkiye Şampiyonası, Kırşehir'de başladı

Çankırı'dan müsabakalara katılmak için gelen Reyhanur Şentürk ise müsabakalara çok sıkı çalıştıklarını söyleyerek, "Kendi okulumuzun spor salonunda kendi öğretmenimizle çalışarak geldik buraya. Diğer öğretmenlerden de aldığımız derslerle bu müsabakalara sıkı hazırlandık. İlk defa gençlik kampında bulunuyoruz ve çok güzel bir yer. Bölgemizde çalışmaları bireysel olarak gerçekleştiriyorduk. Anlaşmalı olduğumuz okullarla da çalışarak bölge finallerine kadar katılma hakkı elde ettik, sonrasında da burası nasip oldu. Hedefimiz finale kalıp 1'inci olmak. Elimizden geleni yapacağız bunun için" dedi.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)

Gençlik2