Kırşehir Sağlık-Sen Şube Başkanı Yasin Yücesan:

 “12 MAYIS HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLU OLSUN”

Kırşehir Sağlık-Sen Şube Başkanı Yasin Yücesan, 12 Mayıs Hemşireler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm hemşirelerin gününü kutladı.

Hamilelikte anneye yapılan  aşı yenidoğanı da koruyor… Hamilelikte anneye yapılan aşı yenidoğanı da koruyor…

Hemşirelerin kutsal mesleği yerine getirdiğini belirten Başkan Yasin Yücesan, hemşirelerin geçmişten günümüze sağlık sisteminin vazgeçilmez bir unsuru olduklarına dikkat çekti.

Başkan Yasin Yücesan, yayınladığı mesajda şunları ifade etti:

“Hemşire umut demektir. Hemşire en zor zamanda umut demektir. Hemşire acıya şefkat demektir. Hemşire her şeyden önce fedakarlık demektir. Ülkemizde görev yapan binlerce hemşire, gece gündüz demeden görevlerini hakkıyla yerine getiriyor. Pandemide, selde, depremde yani her koşulda insanımızın yaralarını saran hemşirelerimizin tek gayesi, yaşama umut olmaktır. Tarihimizin ilk hemşiresi Safiye Hüseyin Elbi’nin de gayesi umut olmaktı. Bugün ülkemizin dört bir yanında nice isimsiz hemşiremizin de bu gaye uğruna kendi canları ortaya koyarak çalıştığı tüm toplum tarafından bilinmektedir. Fedakarlıkları, alın terleri, mücadeleleri, canlarını ortaya koyarak çalışmaları; hemşirelerimizin nasıl bir hizmet verdiklerinin açık bir göstergesidir. Bu nedenle diyoruz ki; hemşire fedakarlıktır, şefkattir ve özveridir. Hemşerilerimizin, bu fedakarlığa karşı döktükleri alın terlerinin ve emeklerinin karşılığı görülmelidir. Seslerine kulak verilmeli, sağlık sisteminin mihenk taşı olan hemşirelerimizin sorunları çözüme kavuşturulmalıdır. İş yükünün azaltılması, çalışma koşullarının düzeltilmesi maaş iyileştirmesinin yapılması acil olarak çözülmesi gereken ve Sağlık-Sen olarak üzerinde hassasiyetle durduğumuz, çözümü için mesai harcadığımız konuların başında gelmektedir. Görevlerini bir meslekten öte insani sorumlulukla yapan hemşirelerimizin yüzünün güldürülmesi için mücadelemizi her platformda sürdürmekteyiz.

Dün olduğu gibi bugün de hemşirelerimizin haklarını daha ileriye taşımak en büyük gayemizdir. 12 Mayıs Hemşireler Günü ve Hemşirelik Haftası kutlu olsun.”

Sağlık-Sen Başkanı Yasin Yücesan, Hemşireler Günü dolayısıyla Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan hemşireleri ziyaret ederek günlerini kutladı ve birer karanfil hediye etti. (HABER: CEMRE BAYRAM)