Cumhuriyetin 100. Yılı münasebetiyle "100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla" Fotoğraf Sergisi Açıldı.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla 81 il ve 16 şehir hastanesinde eş zamanlı gerçekleştirilen Fotoğraf Sergisi Kırşehir Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde açıldı.

Cumhuriyetin 100. Yılı münasebetiyle “100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla” temalı bir fotoğraf sergisi düzenlendi. Cumhuriyetin ilk yıllarında sunulan sağlık hizmetlerine dair çok sayıda siyah beyaz fotoğraf arşivlerdeki yerini aldı.

Genç cumhuriyetin köy köy gezip tedavi yapan doktorları, fedakârca çalışan hemşireleri ve canla başla görev yapan sağlık çalışanlarının imkânsızlıklar içerisindeki mücadelelerine dair çok sayıda fotoğraf karesi bulunuyor.    

Tam 100 yıl sonra bugün, artık imkânsızlıklarla değil çağın en ileri teknolojileri ile ön plana çıkıyor. Binalar, teknolojiler, imkânlar değişse de sağlık çalışanlarının aşk ve heyecanı hiç değişmiyor. Buradan ilhamla cumhuriyetin ilk yıllarında hizmet veren sağlık çalışanlarına ve sağlık hizmetlerine ait fotoğraflar günümüze uyarlanarak sergileniyor. (HABER MERKEZİ)

Başkan Öztürk: "Ahiliği yanlış tanıtan yayınlar durdurulmalıdır" Başkan Öztürk: "Ahiliği yanlış tanıtan yayınlar durdurulmalıdır"