Meteoroloji Genel Müdürlüğü 10 il için sarı kodda uyarılarda bulunurken Kırşehir yeşil kodda yer aldı. Geçtiğimiz günlerde yağışların etkili olduğu Kırşehir'de sel baskınları meydana gelmişti. Kılıçözü Sanayi Sitesi'nde bir çok işyerini su basarken itfaiye ekipleri sel basan işyerlerinde tahliye çalışması yaptı.

Kırşehir Kaman Tepeköy'de de yine sel baskınları meydana geldi ve köylüler iş makineleriyle suyun zarara uğrattığı alanlarda düzenleme çalışması yaptı. Jandarma ekiplerinin kontrolünde gerçekleşen çalışma, yaklaşık 4 saat kadar sürdü.

 20 firari hükümlü yakalandı  20 firari hükümlü yakalandı

Meteoroloji bugün için 8 kente sarı, 2 kente ise turuncu kodlu uyarıda bulundu. Saat 10.00'a kadar İstanbul'un da aralarında olduğu bu illerde gök gürültülü sağanak yağış beklenirken vatandaşlara tedbirli olmaları yönünde uyarı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, güncel hava durumu tahminlerini resmi internet sitesi üzerinde duyurdu. MGM'den yapılan açıklamada İstanbul dahil 8 il için sarı kodlu uyarı verildi. Kırklareli ve Muğla içinse turuncu kodlu uyarı yapıldı. 

8 il için sarı kodlu, 2 il için turuncu kodlu uyarılar yapılırken Kırşehir yeşil kodda yer aldı. Yeşil kod: Uyarı yapılmasını gerektiren meteorolojik hadise tahmin edilmemektedir. (HABER: FAHRETTİN TOKER)