Kırşehir AFAD Müdürlüğünce 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında ilimiz merkezinde bulunan Cacabey Meydanında 3 gün devam eden etkinlik sona erdi.

Farkındalık stantları, araç, gereç ve resim sergisinin yer aldığı etkinlikte vatandaşlara afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında bilgilendirici broşürler verilmekte olup, ayrıca etkinlikte arama kurtarma araçları ve olası afetlerde arama kurtarma çalışmalarında kullanılan malzemeler vatandaşlara tanıtıldı.

Kamu kurum kuruluşları ve vatandaşların yoğun katılım sağladığı 1-7 Mart Deprem Haftası etkinliği ile toplumda deprem farkındalığının yükseltilmesi, tüm vatandaşlarımızın depreme karşı önlem almasının teşvik edilmesi amaçlanıyor.

Türkiye havacılık alanındaki yatırımlarının meyvesini topluyor Türkiye havacılık alanındaki yatırımlarının meyvesini topluyor

Kırşehir’de devam eden etkinlikler ile afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı bir toplum oluşturarak, etrafındaki tehlike ve risklerin farkında olan ve bunun sonucunda gerekli tedbirleri almış bireyler oluşturmak AFAD İl Müdürlüğü’nün ana hedefleri arasında bulunuyor.

Bu bilinçle hareket ederek, afetler ve acil durumlar öncesinde alınacak önlemlerle görülecek zararı en aza indirebileceği asla unutulmamalı. (HABER MERKEZİ)